fbpx

Merkez: Üçevler Mahallesi Tanay Cad. No: 19 Kat: 2 D: 4 Nilüfer - BURSA

info@bursay.com.tr

Buderus Kombi Yorumları ve Cihazlar Arasındaki Farklar 👍

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
buderus-kombi-yorumlari-ve-karsilastirmalari

Yazımız tamamen müşterilerin doğru cihaz alması ve hatalı alınan cihazlardan etkilenmiş buderus kombi yorumları ndan ektilenmemeleri için hazırlanmıştır. Doğru cihazı almak için yazımı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Buderus kombi yorumları ve cihaz araştırması yaparken cihazlar arasındaki farklara ve daireniz için uygun olan bir modeli tercih etmeniz çok önemlidir. En iyi cihaz tanımı evden eve göre değişmektedir. Şöyle örneklendirmek gerekir ise; tanıdığınızın kullandığı ve memnun olduğu bir buderus kombi sizin eviniz için uygun bir cihaz değil ise sizi o kadar da memnun etmeyebilir. Burada dairenin büyüklüğü ısıtma araçları (radyatör veya yerden ısıtma olup olmadığı) ve bina yalıtımı önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda geniş servis ağı sayesinde kısa sürede teknik destek alabilirsiniz.

Kombi seçerken bir diğer önemli faktörde modülasyon aralığıdır. Burada modülasyon aralığı en geniş olan kombiyi seçmekte fayda vardır. Peki modülasyon oranı ne diye düşünüyorsunuz J Bunu size en basit olarak şöyle bir örnek ile anlatmaya çalışalım; Modülasyon oranı 4 olan bir kombiyi 4 ileri vitesli bir araba gibi düşünün, modülasyon oranı 7 olan bir kombiyide 7 ileri vitesli bir araba gibi düşünebilirsiniz. Burada vites sayısı arttıkça çalışma aralığı da bir o kadar artacak ve minimum doğalgaz tüketecektir. Bu yüzden cihaz satışı yapılır iken herkes cihazların yoğuşmalı olduğunu söyler tıpkı diesel araç satanlar gibi fakat tüketim çok daha farklı bir konu J Bu kısaslara dikkat edilerek cihaz seçimi yapılmalı bizde en doğru şekilde bunu size anlatmaya çalıştık. Aşağıda Buderus kombiler ile alakalı birkaç özelliğe ve hangi daire tiplerine uygun oldukları ile ilgili bilgi verilmiştir.

Önemli Not (Buderus Kombi Yorumları 🤔)

Bir çok müşterinin yaptığı bir hatadan bahsetmek istiyorum. İnternet üzerinde “buderus kombi yorumlar” gibi araştırmalar yaparak kimler hangi cihazlardan memnun veya şikayetçi gibi araştırmalar yapıyorlar. Bu sizin için çok yanıltıcı olabilir çünkü herkesin evinin tesisatları ve büyüklükleri farklı bu yüzden bir müşterinin çok memnun olduğu bir cihazdan siz hiç memnun olmayabilirsiniz. Yada yanlış seçim ile alınan bir cihaz müşteriyi memnun etmemiş fakat aynı cihaz sizin eviniz için tamda olması gereken cihaz olabilir. Bu yüzden yorumlar üzerinden cihaz seçmek size büyük ihtimalle hatalı bir seçim yaptıracaktır bu yüzden yazımızı detaylı okur iseniz sizin için uygun olan cihazı rahatlıkla seçebilirsiniz.

buderus tam yoğuşmalı kombi
Buderus Tam Yoğuşmalı Kombi

Logamax Plus GB062 için Yorumumuz

150 m² ye kadar tüm daire tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ancak dairede yerden ısıtma var ise bir üst modeli olan Logamax Plus GB072 modelini seçmekte fayda vardır. Yerden ısıtma olduğunda buderus GB072 tavsiye etmemizin nedeni ise iki cihazın bütün özellikleri aynı fakat GB072’nin genleşme tankı daha büyük buda yerden ısıtmada olan büyük su hacmini taşımasını sağlıyor. Buderus Logamax Plus ile tam yoğuşma ve Alman Teknolojisinin kusursuz bir örneği olan buderus GB062 kombi kullanıcılara daimî bir konforu garanti etmektedir.

 • 24kW ısıtma ve 30 kW sıcak su kapasitesi
 • 1:3 modülasyon aralığı ile düşük yakıt tüketimi
 • Geniş ayar yelpazesi sayesinde verimli çalışma
 • Boyutlar(mm): 815x440x350
buderus-gb072-yorum

Logamax Plus GB072 için Yorumumuz

Sıcak su ihtiyacı yüksek olan dairelerde bu kombi rahatlıkla kullanılabilir. 250m²’ye kadar rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Geniş modülasyon aralığı ve yoğuşma verimi sayesinde yakıt tasarrufunun yanında konforunuzdan da önün vermezsiniz. Büyük genleşme tankı hacmi ve sirkülasyon pompası ile yüksek m²’li evlerde rahatlıkla çalışabilen bir cihaz olarak buderus GB072 ‘yi tercih edebilirsiniz.

 • 24kW ısıtma ve 30 kW sıcak su kapasitesi
 • 1:3 modülasyon aralığı ile düşük yakıt tüketimi
 • Isıtma ihtiyacı fazla olan daireler için
 • Boyutlar(mm): 840x440x350
buderus-kombi-yorumlari-ve-karsilastirmalari
buderus-gb022-yorum

Logamax Plus GB022 için Yorumumuz

Buderus bu kombiyi kompakt dairelerin tam yoğuşma teknolojisinden en iyi şekilde faydalanmaları için üretmiştir. 150 m² den daha küçük daireler için uygundur. Yerden ısıtma kullanılması durumunda daha üst kapasiteye sahip olan Logamax Plus GB122 modeli tercih edilebilir. Düşük ses seviyesi ile çalışırken sizi rahatsız etmez. Geniş modülasyon aralığına sahip olan Buderus GB022 kombi kompakt dairelerin dahi yoğuşma teknolojisinden faydalanarak doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

 • 24kW ısıtma ve 26 kW sıcak su kapasitesi
 • 1:5 modülasyon aralığı ile düşük yakıt tüketimi
 • Kompakt daireler için yüksek modülasyon
 • Boyutlar(mm): 710x400x300

Logamax Plus GB122i için Yorumumuz

Buderus ‘un en yeni nesil kombisi ile yüksek modülasyon aralığı ve konforu beraberinde sunuyor. Buderus GB122i ‘yi 200 m²’ye kadar rahatlıkla kullanılabilir ancak yerden ısıtma sistemlerinde kapasite açısından sorun yaşamamak adına üst modeli olan Logamax Plus GB172İ 30 kw tercih edilebilir. Buderus ‘un GB 172i den sonra en geniş modülasyon aralığına sahip kombisidir. Bir çok eve uyum sağlayabilen ve yüksek konfor sağlayan ve rakiplerine göre üstün performansa sahip mükemmel bir cihazdır.

 • 24kW ısıtma ve 30 kW sıcak su kapasitesi
 • 1:8 modülasyon aralığı ile düşük yakıt tüketimi
 • Geniş ayar yelpazesi sayesinde verimli çalışma
 • Boyutlar(mm): 710x400x300
buderus-gb172-yorum

Logamax Plus GB172i için Yorumumuz

Buderus ’un ankastre serisi olan bu model 3 farklı kapasitesi sayesinde büyükten küçüğe tüm daire tipleri için uygundur. Estetik görünümü, siyah ve beyaz renk seçenekleri sayesinde mutfağınızda beyaz eşyalarınız ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. 24kW kapasite olan cihazın iç yapısı kombi tipi iken 30kW ve 35kW cihazların iç yapısı kazanlarda kullanılan ekipmanlarda donatıldığı için bütün buderus ürünlerinin arasında en iyi cihazlar buderus GB172i 30kW ve 35kW olarak söyleyebiliriz. 24kW’dan 30 kW cihaza geçer iken sadece kapasite değişmiyor, cihazın iç yapısıda değişmektedir.

 • 24, 30, 35 kW kapasite seçenekleri
 • 1:8’e varan modülasyon aralığı
 • Tün ısıtma ihtiyaçlarınız için ideal
 • Boyutlar(mm): 840x440x350
buderus-gb172-farklari

Hangi Kombiyi Alırsanız Alın Oda Kumandasını Kesin Almalısınız. Peki Neden?

Çünkü aldığınız kombiler modülasyon özelliğine sahip ve yüksek yoğuşma verimi sağlayabilme özelliğine sahiptir fakat bu cihazda buderus oda kumandası kullanmadığınızda bu cihaz belli standartlara göre çalışır ve o özellikleri tam anlamıyla kullanamaz. Çünkü oda kumandaları çok düşük sıcaklıklarda değişimleri anlayarak cihaza ona göre çalışma emirleri verir ve maksimum verimlilik sağlayarak doğalgaz faturanızı minimuma indirir. Bu anlamda oda kumandası kullanmak cihazınızı doğru kullanmak adına olmaz ise olmaz bir cihazdır. Ayrıca aldığınız oda kumandası doğalgaz faturasından sağladığı tasarruf ile birlikte kendisini bir sezonda size geri ödeyecektir.

Ömer Faruk Yaman

Ömer Faruk Yaman

Yorumlar;

Biz Kimiz?

Bursay Mühendislik 1996 yılında Bursa Gazcılar caddesinde kombiklima ve kazan satışı ile Bursa’da hizmet vermeye başlamıştır.

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

Youtube Kanalı

Bültenimize abone olun!

Bursay Mühendislik 1996 yılında Bursa Gazcılar caddesinde kombi, klima ve kazan satışı ile hizmet vermeye başlamıştır.

Yazıyı Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
bursay

Bu web sitesi, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanmaktadır.