Buderus Kombi Çeşitleri

Buderus Kombi Çeşitleri

Buderus Kombi Çeşitleri

Buderus Kombi Çeşitleri 2022
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Voiced by Amazon Polly

Kombiler, evlerimiz için hayat kurtarıcı teknolojik gelişmelerden biridir. Kombiler sayesinde yaşam alanlarımız dört mevsim uygun sıcaklığa ulaşabilmektedir. Ayrıca kombiler, evlerimizde bitmek tükenmek bilmeyen sıcak su ihtiyacımızı karşılayan önemli cihazlardandır. Yani dememiz o ki, kombiler olmasa günlük banyo, yemek pişirme vb. gibi işlerimizi gerçekleştirmek oldukça zorlaşabilirdi. 

Tahmini okuma süresi 9 dakika

 • Kombi çeşitleri nelerdir?
 • Yoğuşmalı kombilerin diğer kombilerden farkı nelerdir?
 • Yoğuşmalı kombiler diğer kombi modellerine göre daha fazla verimlilik sağlar.
 • Hem ekonomik hem tasarruflu kombi var mıdır?
 • Markanın kısa bir tarihçesi
 • Buderus kombi çeşitleri nelerdir?
 • Buderus kombilerin en önemli özellikleri nelerdir?
 • Buderus’un modelleri hem ekonomik hem tasarruflu hem de çevre dostudur.
 • Buderus kombi logamax plus serisinin özellikleri
 • Neden Buderus kombi tercih edilmelidir?

Kombi Çeşitleri

Kış gelip çattığında hem evlerimizin ideal sıcaklığa ulaşması hem de sıcak su ihtiyacımızın karşılanması için kombi araştırmasına gireriz. Kombiler uzun zamandır evlerimizde var olan cihazlardır. Bu yüzden günümüze gelene kadar inanılmaz bir çeşitlilik ve model söz konusudur. 

Kombiler, teknik özelliklerine, markalarına ve tasarımlarına göre çeşitlenmektedir. İlerleyen teknoloji sayesinde herkesin arzu ettiği özelliklerde kombi bulmak mümkündür. Teknik açıdan kombi çeşitlerini sıralayacak olursak;

Bacalı Kombi: Bu kombi çeşidi adından da anlaşılacağı üzere bacalı bir modele sahiptir.  Kombi kullanımında ihtiyaç duyulan temiz gaz ve kullanımdan sonra ortaya çıkan kirli gaz baca yardımı ile atılır. Fakat zorlu hava koşullarında bacalı kombi kullanımı tehlike arz edebilir. Bu nedenle tüketiciler tarafından pek tercih edilmez. Aynı zamanda günümüzde bu modeldeki kombilerin kullanımı yasaklanmıştır.

Hermetik Kombi: Hermetik kombiler, en çok tercih edilen kombi çeşitleri arasında yer almaktadır. İsteğinize bağlı olarak mutfağa, balkona ya da kilerinize bağlayabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi: Televizyonlarda, sosyal medyada ve diğer reklama alanlarında yoğuşmalı kombilerin ismini sık sık duymaktayız. Birçok kombi markası kombi üretiminde yoğuşmalı modellere yer vermektedir. Peki bunun nedeni nedir? Elbette diğer kombi çeşitlerine göre daha tasarruflu olmasıdır. 

Yoğuşmalı Kombiler

Kombi çeşitleri çok fazla olduğundan hangi kombinin ideal olduğuna karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bunun için uzun uzun kombi çeşitleri özelliklerine bakmanız gerekebilir. 

Fakat şu bir gerçek ki; eğer bir kombi ekonomik olarak tasarruf sağlarsa tüketicinin önceliği her zaman ondan yanadır. Teknik anlamda birkaç kombi çeşidi bulunsa da yoğuşmalı kombilerin diğerlerine göre en tasarruflu olduğunu söyleyebiliriz

Örneğin; normal kombi çeşitlerini tercih ettiğinizde %80 ile %92 arasında verimlilik elde ederken yoğuşmalı kombi tercih ettiğinizde bu oranlar %105 ile %109 arasında bir değere yükselecektir. 

Kış aylarını hem konforlu hem kaliteli hem de ekonomik bir şekilde geçirmek istiyorsanız buderus kombi çeşitleri arasında yer alan yoğuşmalı kombi modelleri doğru bir seçenek olacaktır.

Buderus Kombi

Kombi çeşidi kadar önemli bir konu varsa o da kombi markasıdır. Günümüz teknolojisi ile üretilen o kadar çok kombi modeli var ki sizin için ideal olanı seçmek oldukça zor olabilir. Hem çok çeşitli hem de markaları birbirinden farklı kombi seçmek zor olsa da kaliteli olana öncelik verilmesi gerekir. 

Kaliteli bir kombi çeşidi aynı zamanda uzun ömürlü ve konforlu bir ısıtma cihazı demektir. O yüzden eviniz için en doğru kombiyi seçerken yapmanız gereken ilk şey Buderus marka kombi modellerine bir göz atmaktır. 

Buderus marka, 1731 yılında ocak ve soba üreten bir kurum iken günümüzde neredeyse bir dünya markası haline gelmiştir. 2000’li yıllarda yoğuşma ve ısı pompası teknolojisini keşfettikten sonra ısıtma teknolojisinde çığır açan bir marka olarak tanınmıştır. 

Buderus, Alman mühendisliği ve işçiliği sayesinde birçok kombi markasını rekabetin gerisinde bırakarak herkesin gönlüne taht kurmuştur. Hem teknolojik hem de hizmet anlamında size oldukça güven veren bu markanın kombi çeşitlerine ayrıntılı bir şekilde göz atmakta fayda var. 

buderus kombi çeşitleri ve özellikleri

 Buderus Kombi Çeşitleri ve Özellikleri 

Buderus kombi çeşitleri genellikle yoğuşmalı modeller üzerinde kendini göstermektedir. Yoğuşmalı kombi modellerinin her zaman diğer modellere göre daha ekonomik ve tasarruflu olduğunu dile getirmiştik. Tabii ki Buderus gibi dünyaca ünlü bir kombi markası da üretim projelerini yoğuşmalı kombiler üzerine kurmuştur. 

Buderus kombi çeşitleri içinde yoğuşmalı kombi alanına yönelmesinin en büyük sebeplerinden biri de çevre dostu olmasıdır. Bu nedenle diğer kombi modellerine nazaran yoğuşmalı kombilerde çevreye zarar veren karbonmonoksit ve nitrojen oksit gibi zararlı maddeleri azaltacak, duyarlı sistemler geliştirildi. 

Buderus kombi çeşitleri için ortak noktalardan bahsedecek olursak;

 • az tüketilen enerji ile yüksek ısı sağlamak,
 • yakıt giderini olabildiğince en aza indirmek,
 • evinizi ısıtırken çevre dostu bir misyon edinmek

Buderus Kombi Özellikleri

Eviniz için en uygun kombi araştırmasına girdiğinizde birbirinden farklı Buderus kombi çeşitleri görmeniz mümkün. Her şeyden önce, seçenekleri değerlendirmek ve doğru kombiyi bulmak karmaşık görünse de kombi özelliklerine bakarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

Bu anlamda Buderus kombi modellerinin her birine ayrı ayrı göz atmakta fayda var

Logamax Plus GB022İ

Buderus kombi çeşitleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Son zamanlarda markanın çıkardığı en yeni modellerden biri de Logamax Plus GB022İ ‘dir. Bu model ile Buderus ilk 20 kW’lık tam yoğuşmalı modelini de piyasaya sürmüş oldu. 

Ancak değişen piyasa koşulları nedeniyle geçtiğimiz günlerde 24 kW’lık kapasiteye sahip modelinin üretimini durdurdu. Bu anlamda yalnızca 20 kW olan modelinin üretimine devam etmeye karar verdi.

buderus kombi fiyatları gb022

Logamax Plus GB062

Buderusun en çok bilinen tam yoğuşmalı kombi modeli GB062’dir. 24 kW ısıtma ve 30 kW sıcak su üretme kapasitesine sahip olan bu model bugün Buderus kombi çeşitleri arasında neredeyse en çok satan cihazıdır diyebiliriz.

buderus kombi fiyatları gb062

Logamax Plus GB122İ

Buderusun yeni bir modeli olan GB122İ kullanıcılarını farklı birçok avantaj sağlıyor. Bunların içinde en önemlisi de tabiki ihtiyaç kadar enerji tüketmesidir. Geniş modülasyon aralığına (1/8) sahip olan bu model oda kumandasıyla kullanıldığında doğalgazdan önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda konforunuzdan da ödün vermemenize olanak tanıyor.

buderus kombi fiyatları gb122

Logamax Plus GB072

Buderus kombi çeşitleri arasında kullanıcılar tarafından en çok sorulan modellerden biri de GB072’dir. 24 kW ısıtma kapasitesine sahip olan bu model 30 kW’lık da sıcak su kapasitesi sunuyor. Bu sayede yıl boyunca istediğiniz her an sıcak su elinizde hazır bulunuyor. Kompakt ve hafif yapısı sayesinde de tek kişi tarafından kolayca kaldırılarak montajı yapılabilir.

buderus kombi fiyatları gb072

Logamax Plus GB172İ

Buderus kombi çeşitleri içerisinden yenilikçi tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken GB172İ serisi 3 farklı kapasiteden oluşuyor. Bu nedenle 24, 30 ve 35 k’lık kapasiterde üretilen bu model yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor. Özellikle yüksek kapasitelerde de üretilen bu model büyük apartman dairelerinin, iş yerlerini veya villaların ısıtılmasında da son derece başarılı.

buderus kombi fiyatları gb172

Neden Buderus Kombi Tercih Edilmelidir ? 

Buderus kombi çeşitleri ve özelliklerine baktığımızda neden Buderus kombi tercih edilmelidir sorusunun cevabını görebiliriz. Öncelikle kaliteli ve sorunsuz bir kombi herkesin hakkıdır. Kış aylarında kimse bozulmuş bir kombi ile uğraşmak istemez. 

Kullanıcıların Buderus kombi çeşitleri içinden herhangi birini tercih etmelerindeki en önemli neden tasarruflu cihazlar olmalarıdır. Kış ayları yaklaştığında doğalgaz faturası hepimizi korkutur. Hem evim ısınsın hem cebim rahatlasın diyorsanız Buderus kombileri tam da sizin isteklerinize göre üretiliyor.

Son olarak en önemli sebebi ise Buderus kombinin her zaman çevre dostu misyona sahip olmasıdır. Buderus kombi çeşitleri evinizi ısıtırken çevreye ve canlılara zarar vermeyecek bir sistemle üretilmektedir. Çünkü, insana, çevreye ve diğer tüm canlılara duyarlı bir marka her şeyden önce gelir.

Home » Buderus Kombi Çeşitleri

Popüler Yazılar

doğalgaz tasarrufu

Doğalgaz Tasarrufu Yapmak İçin Yöntemler

Doğal gaz faturaları, özellikle kış aylarında aile bütçelerinin en yüksek gider kalemlerinden biri hâline gelir. Genel durum böyleyken doğal gaza gelen zamlar,

ısı yalıtımı

Bina Isı Yalıtımı Nedir?

Ortamın ideal ısıda olması, sağlıklı ve huzurlu yaşam alanları için ilk şarttır. Dışarıdaki hava şartlarının iç mekânlara yansıması, odaların kısa sürede soğumasına

klima santrali

Klima Santrali Nedir ?

Herhangi bir ortamda bulunan klimayı düşünün. Bu cihazlar, hava üfleyerek soğutma ya da ısıtma işlevini yerine getirir. Fakat bildiğiniz gibi bu hava,