fbpx
Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Oda kumandası 1

--.--- TL *

Cosa Akıllı Kumanda Sistemleri

  • Cosa kablosuz oda termostatı sayesinde evde, dışarıda veya uykuda olduğunuz durumlara göre kombinizin çalışma sıklığını ayarlayarak çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz
radyator-vanası

Akıllı Radyatör Kontrolü

Cosa Akıllı Radyatör Kontrolü ile tasarruf edin.

oda termostatı

Akıllı Oda Termostatı

Cosa Akıllı Oda Termostatı ile sıcaklığı kontrol edin.

Cosa Kablosuz
Oda Termostatı

Cosa Sıradan Bir Termostattan Çok Farklı

termostat modlar

Akıllı ve Kişiselleştirilebilir Ara Yüz

Cosa akıllı ve dinamik özellikleri sayesinde yaşam tarzınıza birebir uyacak şekilde kişiselleştirebileceğiniz bir üründür. Kablosuz oda termostatı, sabah güne başlarken, gece uyurken, gündüz çalışırken veya akşamları dinlendiğiniz zamanlarda farklı sıcaklık ayarları eklemenize imkan verir. Aynı zamanda ailenizin ve sizin eve geliş saatlerinde evinizin sıcaklığının istediğiniz ayarda olmasını sağlayabilirsiniz.

Pratik Kullanım Sunan Cep Telefonu Uygulaması

Cosa kablosuz oda termostatı cep telefonlarınızdan evinizin sıcaklığını kolaylıkla ayarlayabilmenize imkan vermektedir. Uygulamayı kullanırken “Uyku, Ev, Dışarı” gibi farklı modlar arasında dilediğiniz şekilde geçiş yaparak size en uygun planı oluşturabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda istediğiniz sayıda ev için kontrol sağladığı gibi aile bireylerinin tamamının, evin sıcaklık ayarları konusunda kontrol sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz Kullanımla Gelen Özgürlük

Kablosuz Kombi Kontrol Ünitesi ile Cosa oda termostatınızı diğer termostatlardan farklı olarak duvara sabitlemenize gerek kalmaz. İstediğiniz her yere kolay takıp çıkarılabilen ayakları sayesinde yerleştirebilirsiniz.

%100 Yerli Teknoloji Ürünü

Tamamen yerli teknoloji ile Türk mühendisler tarafından üretilmiş Cosa yerli kaynaklardan faydalanılarak geliştirilmiştir. Yerli sermayenin korunması ve dünyamızın daya yaşanılabilir bir ortam olması amacıyla yol çıkarak üretilen Cosa kablosuz oda termostatı, yaşam konforunu arttırmanın yanı sıra enerji tüketimini de minimum seviyelere düşürür.
Cosa termostat yan
Cosa akıllı radyator kontrolu

Kusursuz Cosa Akıllı
Radyatör Kontrolü

Cosa’nın ileri teknoloji akıllı radyatör kontrolü özelliği sayesinde evde olmadığınızda dahi telefonunuzla radyatörünüzü kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bu sayede hem tasarruf eder hem de konforunuzu arttırmış olursunuz.

Cosa Akıllı Radyatör
Nasıl Çalışır?

Cosa akıllı termostatik vana radyatörünüzü istediğiniz oda sıcaklığına göre ayarlamanıza yardımcı olarak odanızı hep aynı sıcaklıkta tutar. Böylece odalarınız arasında ısı farklılıklarının oluşmasının önüne geçilir. Aynı zamanda cep telefonunuz ile yönetebilir ve Cosa’nın size sunduğu tüm akıllı özelliklerden faydalanabilirsiniz. Akıllı oda termostatı veya termostatik vana kullanılmayan evlerde gündüz saatlerinde ev gereğinden daha fazla ısınabilir. Kablosuz oda termostatı ve termostatik vana, evinizin sıcaklığını devamlı sabit tutmasının yanında gereksiz enerji kaybının da önüne geçerek gereksiz tüketiminin engellenmesine yardımcı olur.
Radyatör vanası

Cosa İle Nasıl
Tasarruf Edersiniz?

Termostatla birlikte çalışmayan kombilerin bütün gün açık olduğu durumlarda evinizin ısısı, dış hava sıcaklıklarına göre sürekli olarak değişir. Dışarıdaki ortamın sıcaklığı düştüğünde kombinin çalışma sıcaklığı arttırılmazsa evinizin sıcaklığı hızla düşecektir. Bu nedenle ev içerisinde dışarıdaki hava koşullarına bağlı sürekli değişen bir sıcaklık ortamı olacaktır.Akıllı oda termostatı veya termostatik vana kullanılmayan evlerde gündüz saatlerinde ev gereğinden daha fazla ısınabilir. Kablosuz oda termostatı ve termostatik vana, evinizin sıcaklığını devamlı sabit tutmasının yanında gereksiz enerji kaybının da önüne geçerek gereksiz tüketiminin engellenmesine yardımcı olur.
Evlerinizi istediğiniz sıcaklığa getiren ve sıcaklığı sabit tutarak kombinizin istediğiniz şekilde çalışmasını sağlayan cihazlara oda termostatı denir. Böylece evleriniz değişen dış hava şartlarına göre konforlu hissedebileceğiniz sabit bir ısıda tutularak kombinizin daha az doğalgaz tüketmesi sağlanır ve tasarruf etmiş olursunuz.
Tasarruf fotograf

Termostatla birlikte çalışmayan kombilerin bütün gün açık olduğu durumlarda evinizin ısısı, dış hava sıcaklıklarına göre sürekli olarak değişir. Dışarıdaki ortamın sıcaklığı düştüğünde kombinin çalışma sıcaklığı arttırılmazsa evinizin sıcaklığı hızla düşecektir. Bu nedenle ev içerisinde dışarıdaki hava koşullarına bağlı sürekli değişen bir sıcaklık ortamı olacaktır.

Evlerinizi istediğiniz sıcaklığa getiren ve sıcaklığı sabit tutarak kombinizin istediğiniz şekilde çalışmasını sağlayan cihazlara oda termostatı denir. Böylece evleriniz değişen dış hava şartlarına göre konforlu hissedebileceğiniz sabit bir ısıda tutularak kombinizin daha az doğalgaz tüketmesi sağlanır ve tasarruf etmiş olursunuz.
Buna ek olarak programlanabilir oda termostatları sayesinde haftanın her gün ve saati için evinizin sıcaklık değerlerini ayarlayabilmeniz mümkün. Termostat ayarınızı 1 derece dahi düşürdüğünüzde %5-8 oranı aralığında doğalgaz tüketiminizi düşüreceğinden gece uyuduğunuzda veya dışarıda olduğunuz saatlerde termostat ayarınızı düşürerek çok daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Örneğin; kablosuz oda termostatı ayarı uyuduğunuz saatlerde 2 derece, evde olmadığınız saatlerde ise 4 derece azaltılırsa yaklaşık %3-15 arasında tasarruf etmenin mümkün.
Tasarruf infografik
Cosa kablosuz oda termostatı sayesinde evde, dışarıda veya uykuda olduğunuz durumlara göre kombinizin çalışma sıklığını ayarlayarak çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Örneğin; sabah saat 07:00’de kalktığınız ve saat 08:00’de evden çıktığınızda eve saat 19:00 da geldiğinizi düşünelim. Yaklaşık olarak da 12:00’da da uykuya geçtiğinizi varsayarsak, termostatınız yoksa kombiniz tüm gün sabit sıcaklıkta kalacaktır. Termostat kullanıp saat ayarlamalarını yaparsanız ise gece %5 oranında, evde kimsenin olmadığı saatlerde %15 ve evde olduğunuz saatlerde ise yaklaşık %10 civarında tasarruf sağlayarak toplam %30 oranında tasarruf etmeniz mümkündür. Bu durumda hem %30 tasarruf sağlayacak hem de konforunuzdan ödün vermeden ısınmanın keyfini çıkaracaksınız.