fbpx

Merkez: Üçevler Mahallesi Tanay Cad. No: 19 Kat: 2 D: 4 Nilüfer - BURSA

info@bursay.com.tr

"Kombi Fiyatları"

Kombi Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve tam yoğuşmalı kombi fiyatlarının neye göre değiştiğini anlatmaya çalışacağız. Bu sorunun cevabı etkileyen etmenler şu şekildedir;

  • Evinizin m2 si
  • Radyantör(petek) mi?
  • Yerden ısıtma mı?
  • Daire mi? Müştakil mi?

Bu bilgiler ışığında doğru cihaza karar verip hangi kombiyi almalıyım? sorunuza cevap veriyoruz.
Tam Yoğuşmalı Kombi seçimi genel olarak kW üzerinden veya kcal üzerinden yapılır fakat kat yüksekliği olan yerlerde kombinin pompa eğrilerinden kontrol edilmeden bilinçsiz alınan kombiler bazen en son odalarda sıcak su gönderememektedir buda kombinin pompasının zorlanması ve daha fazla elektrik yakması anlamına gelmektedir yani cebinizden daha fazla para çıkacaktır. Cihaz ne kadar eviniz için uyumlu seçilir ise bir o kadar uzun ömürlü olacaktır. Alacağınız kombi hakkında kombi fiyatlarını karşılaştırır iken hem servis hem cihaz kalitesi hemde uzun ömürlü olmasını ve size harcadığınız parayı geri kazandıracak bir tercihte bulunmanızı tavsiye ediyoruz.
Kombi fiyatları 2019 yılında piyasadaki dalgalanmalardan dolayı yüksek fiyatlarda gezmektedir. Aynı zamanda buradaki bir etken ise ErP (Enerji verimliliği yasası)’nın uygulamaya geçmesi ve kombilerin içerisindeki 3 hızlı pompaların kaldırılması ve frekans konvertörlü pompalar kullanılması zorun olmuştur. Bu değişim fiyatlara ciddi anlamda yansıdı ve yoğuşmasız yani konvensiyonel dediğimiz kombilerinde kaldırılması ile yoğuşmalı kombilerdeki fiyatlara da etkisi olmuş durumdadır. Çünkü cihaz içerisinde bir çok ithal ve dolara endeksli ürünler olduğu için istenmese de kombi fiyatları artmış ve bu gün ki fiyatlara gelmiştir.
2019 yılı içerisinde ErP yasasının ikinci aşaması uygulamaya konulacak ve yarı yoğuşmalı kombilerinde piyasaya sokulması engellenecek ve sadece firmalar ellerinde olan ürünleri satıp bitirecek sonrasında yarı yoğuşmalı ürünlerde komple kaldırılmış olacak ve bütün kombiler tam yoğuşmalı olarak piyasada yer bulacak. Bu arada en önemlisi doğru cihazı seçip doğru şekilde montajı ile cihazın size kendisini geri ödemesini sağlamak olacaktır.

"Hangi Kombiyi Almalıyım?" Sorusunun Cevabı İçin Bize Danışabilirsiniz..

Ön Plana Çıkan Kombi Fiyatları

DemirDöküm
Nitromix

TL 5250
  • Demirdöküm Nitromix kombi fiyatı hakkında detaylı bilgi için

Buderus
GB062

TL 6000
  • Buderus GB062 kombi fiyatı hakkında detaylı bilgi için
Popüler

Airfel
Premix

TL 4500
  • Airfel Premix kombi fiyatı hakkında detaylı bilgi için