Viessmann Kazan

Viessmann Kazan

 

Yoğuşmalı Viessmann kazan teknolojisinde yalnızca gazın yakılması ile ortaya çıkan ısıdan değil atık gazların bünyesinde bulunan sıcak su buharındaki enerjiden de faydalanılmaktadır. Yoğuşmalı kazaların bacalarında bulunan atık gazların içerisindeki sıvı neredeyse tamamen geri kazanılabilir durumdadır. Böylece de ısıtma enerjisinde dönüştürülüp kullanılabilir.

Ülkemizde hali hazırda 20 yıldan daha eski kalorifer kazları bulunmaktadır. Bu eski sitemler oldukça verimsiz bir şekilde çalışmakta ve gereksiz karbondioksit salınımı yaparak iklime zarar vermektedir. Bu kazanların yeni nesil bir yoğuşmalı Viessmann kazan sistemi ile değiştirilmesi sonucunda ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Güneş enerjisi sistemi ile çalıştırıldıkların tasarruf oranı %35’lere kadar çıkmaktadır. Bu hesap ülke geneline çıkarıldığında yıllık toplam enerji tüketimi ve CO2 salınımı önemli ölçüde azaltılabilmektedir. Bu oran doğrultusunda Viessmann yoğuşmalı kazan sistemleri, paslanmaz çelik malzemeden üretilen Inox-Radial ısı eşanjörleri ile donatılmıştır.

Viessmann Kazan - Duvar ve Yer Tipi

viessmann vito

Viessmann
Vitodens-200-W

Vitodens 200-W

Yüksek yoğuşma verimi ve düşük doğalgaz tüketimi ile Viessman Vitodens 200-W

garanti-icon

3 yıl garanti

LCD ekran icon

LCD ekran

yogusma-icon

Tam Yoğuşmalı

garanti-icon

3 yıl

garanti

LCD ekran icon

LCD

ekran

yogusma-icon

Tam

Yoğuşmalı

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

viessmann vito

Viessmann
Vitodens-222-F

Vitodens 222-F

Yüksek yoğuşma verimi ve düşük doğalgaz tüketimi ile Viesmann Vitodens 222-F

garanti-icon

3 yıl garanti

LCD ekran icon

LCD ekran

yogusma-icon

Tam Yoğuşmalı

garanti-icon

3 yıl

garanti

LCD ekran icon

LCD

ekran

yogusma-icon

Tam

Yoğuşmalı

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

viessmann vito

Viessmann
Vitodens-242-F

Vitodens 242-F

Yüksek yoğuşma verimi ve düşük doğalgaz tüketimi ile Viesmann Vitodens 242-F

garanti-icon

3 yıl garanti

LCD ekran icon

LCD ekran

yogusma-icon

Tam Yoğuşmalı

garanti-icon

3 yıl

garanti

LCD ekran icon

LCD

ekran

yogusma-icon

Tam

Yoğuşmalı

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Viessmann Yoğuşmalı Kazan Çalışma Prensibi 

Yoğuşmalı Viessmann kazan, atık gazların bacadan tahliye edilmeden önce içerisinde bulunan su buharını yoğuşturur ve bu şekilde ortaya çıkan ısıyı su üretim sistemine ve kalorifer sistemine iletir. Bu teknoloji sayesinde yoğuşmalı kazanlar kullanılan gazı %98 oranına kadar ısıya dönüştürebilir ve böylece önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanır. Kullanılan bu yöntem yalnızca enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zararlı gaz salınımını da azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olur.

Viessmann kazan Lambda Pro Control yakma kalitesi kontrol sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem sayesinde kazanlar, değişken gaz niteliklerine göre en düşük emisyon ve en yüksek verimle çalışabilmektedir. Kazanlar üstün bir tasarım ve uyumlu bir birliktelik sağlanarak bir araya getirilmiştir. Bu sayede marka olarak 40’tan daha fazla tasarım ödülünün sahibi olmuştur. 

Viessmann Kazan Çevreyi Korur 

Viessmann kazan sistemlerinden birine sahip olarak iklim ve çevrenizi korumanın yanında cebinizi de korumuş olursunuz. Tüm bunlar yoğuşma prensibiyle çalışan bir kazan sayesinde mümkün olabilir. Çünkü bu teknolojiyi özel kılan şey, enerjinin olabilecek en verimli şekilde kullanılmasıdır.

Standart ısıtma sistemleri, yakıttan sağladığı enerjinin bir kısmını kullanmadan doğaya salmaktadır. Böylece de doğal kaynakların israf edilmesine ve çevrenin kirlenmesine neden olmaktadır. Viessmann kazan ise kullandığı yakıttan sağladığı enerjinin neredeyse tamamını ısıya dönüştürmektedir. 

Böylece gaz yakıtlı kazan sayesinde uzun vadede ısıtma maliyetlerini düşürür ve aynı zamanda çevre üzerindeki olumsuz etkilerin yükünü hafifletir. Bu işlemi çok daha az CO2 emisyonu salgılaması ile başarmaktadır.

Viessmann kazan verimli yoğuşma teknolojisi ile tüm AB gereksinimlerini ve standartlarını fazlasıyla karşılamaktadır. Kazanlar gelişmiş teknolojileri sayesinde kullanılan yakıtın %98’i veya daha fazlasını ısıya dönüştürebilmektedir. Söz konusu bu rakip tanımayan verimlilik sayesinde Viessmann ürünlerini kullanan herkes iklim ve çevreyi korumaya yönelik aktif olarak katkıda bulunmaktadır. 

* Fiyatlarımıza KDV dahildir. Fiyatlar döneme göre değişkenlik gösterebilir bize danışmayı unutmayın.

Solar Teknoloji İle Isıtma Bedava Güneş Enerjisini Kullanır 

Günümüzde gaz yakıtlı cihazların tamamı ücretsiz güneş enerjisi sisteminden faydalanabilmek için güneş panelleriyle birlikte çalışabilmektedir. Bu işlem uzun vadede enerji maliyetlerinin azalmasını ve çevrenin korunmasını sağlamaktadır. İkili sistem şeklinde tasarlanan bu teknolojiyle solar teknoloji suyu ısıtırken aynı zamanda bazı günlerde tamamen diğerinin yerini alabilir. 

Sınır olarak belirlenen değere ulaşıldığında mevcuttaki ısıtma sistemi basit bir şekilde açılır. Isı ihtiyacının bu yolla sürekli olarak karşılanması sağlanır. Üstelik bu işlem son derece verimli ve temizdir. Bu nedenle Viessmann kazan modellerinin tamamı güne enerjisi sistemiyle iki seçenekli kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. 

ViCare App Mobil Uygulama 

Viessmann kazan teknolojisi ile geliştirilen ViCare App mobil uygulaması sayesinde tesis işletmecisi akıllı telefon yardımıyla kendi ısıtma sistemini kontrol edebilmektedir. Bu sayede çalışma durumu herhangi bir zamanda görüntülenebilmektedir. Böylece olası bir arıza durumunda öncesinde uygulamada kaydedilen uzman şirket ile kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçilebilir. 

Viessmann Yoğuşma Teknolojisi İle Gaz Yakıtlı Isıtma

Yoğuşma teknolojisi ile çalışan Viessmann kazanlar kullanılan enerjinin yüzde 98’ini ısıya dönüştürür. Yoğuşma teknolojisi bulunmayan birçok ısıtma sistemi, örneğin düşük sıcaklık kazanları, aynı koşullar altında %87 oranında dönüşüm sağlamaktadır. 

Yoğuşma teknolojisinin bir çalışma prensibi vardır. Baca gazı içerisinde bulunan su buharını yoğuşturarak ilave ısı elde edilmesini sağlamaktadır. Viessmann kazan sistemleri tarafından geliştirilen gaz yakıtla çalışan cihazlarda inox radyal ısıtma yüzeyleri bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde elde edilen ısı sisteme geri ilave edilebilmektedir. 

MatriX Gaz Yakıtlı Brülör

MatriX gaz yakıtlı brülör Viessmann kazan sistemleri için oldukça önemli bir elemandır. Bu sistem paslanmaz çelik kullanılarak üretildiğin ömrü uzundur. Bu brülörün en önemli özelliklerinden biri de yüksek sıcaklıklarda etkilenmemesidir. Lambda Pro Control yakma kalitesi kontrol sistemi sayesinde Viessmann kazlarının değişken gaz niteliklerinde en yüksek verim ve en düşük emisyon ile çalışmaları sağlanmaktadır.