Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi Arıza Kodları

viessmann kombi hata
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Voiced by Amazon Polly

Kombiler ülkemizde son yıllarda yaygın olarak kullanılan cihazlardır. Bunun nedeni kombiler sayesinde evlerin çok daha konforlu ve çok daha sıcak olmasıdır. Aynı zamanda kombiler, evlerin daha ekonomik bir şekilde ısınması için önemli birer yardımcı konumuna da gelmiştir.

Tahmini okuma süresi 5 dakika

Ancak teknoloji ile üretilip çalışan her ürün gibi kombilerde zaman zaman farklı arızalar gösterebilir. Kombiler gün içerisinde sürekli olarak ihtiyaç duyulan ürünler olduğundan arızalarının da hemen giderilmesi gerekir. Bunun nedeni de kombinin çalışmadığı süre içerisinde evin sıcak su ve ısınma ihtiyacı karşılanamadığından sıkıntılı bir süreç yaşanmasıdır. Tam da bu sebeple viessmann kombi arıza kodları ekranda belirdikten sonra hızlıca arıza tespiti yapılmalı ve gerekli müdahaleye başvurulmalıdır.  

Her markanın kendine özel arıza kodları bulunur. Bu sayede arızalar çok daha hızlı bir şekilde tespit edilir ve gerekli müdahale kullanıcı veya servis tarafından yapılır. Bizde bu yazımızda Viessmann kombi kullanan sizler için viessmann kombi arıza kodları hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz. Böylece arıza kodlarının ne anlama geldiğini çok daha kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

En Sık Rastlanan Viessmann Arıza Kodları

Belirlediğimiz arıza kodlarının tamamı viessmann kombi arıza kodları olarak tanımlanmıştır. Bu arıza kodları başka kombi markaları için farklı anlamlar taşıdığından yalnızca Viessmann marka kombi kullanıcılarının kodların anlamalarına göre dikkatli olmaları gerekir. Aksi taktirde başka bir marka kombinizde bu kodlara göre yapacağınız hareketler, kombinizde başka arızalar oluşmasına neden olabilir.

Sizde Viessmann marka kombiye sahipseniz, kodları cihazınıza yakın bir yerde sabit bir şekilde tutmanızı tavsiye ederiz. Böylece kombinin ön panelinde beliren arıza koduna zaman kaybetmeden kolayca bakabilir ve hızlı bir şekilde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu da cihazınızın tamirinin olabilecek en kısa sürede gerçekleşmesi anlamına gelir. Viessmann kombi arıza kodları ile cihazın tamiri işleminde servis ile veya bizimle iletişime geçerek kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Viessmann F4 Arıza Kodu

Viessmann kombi arıza kodları içerisinde en sık karşılaşılan hatalardan biri de F4 arızasıdır. Bu hata kodu ateşleme elektrotu, elektronik kart, iyonizasyon elektrotu veya gaz armatörünün arıza yaptığını göstermektedir.

Ocağınız çalışmıyor durumda ise kapının dışında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Vana kapalı ise açmalısınız. Ancak kapının dışındaki vananın üzerinde mühür varsa bu da faturanızı ödemediğiniz anlamına gelir. Bu durumda da mühre dokunmadan faturanızı ödeyerek gaz firmanız ile iletişime geçin. Ancak vana açıksa ve yine de arıza varsa bölgeniz de gaz çalışması yapılıyor olabilir. Bu durumda da kombinizi ve gaz vanasını mutlaka kapatın.

Ocağınız çalışır durumda ise kombinin yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Vana boru ile aynı hizada ise açık, aynı hizada değil ise kapalı kapalı anlamına gelir. Vana kapalı konumda ise açmanız gerekiyor. Ancak vana açık ise ve yine de arıza devam ediyorsa kombiyi resetleyin. Bu işlemi en fazla 3 kere tekrarladıktan sonra viessmann kombi arıza kodları ekranında arıza devam ediyorsa mutlaka servis ile iletişime geçin.

Viessmann Arıza Kodları F5

Viessmann kombi arıza kodları içerisinde F5 arızası dikkat edilmesi gereken önemli bir arızadır. Hatanın nedeni çıkış sıcaklık sensörü, sensör borularında nemlenme veya sensör kabloları ile ilgili başka arızalar olabilir. Bu gibi durumlarda tespitin yerinde yapılması gerekir.

Bu aşamada kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz tek şey kombiyi en fazla 3 kere olacak şekilde resetlemeyi denemektir. Uygulama sonrasında sonuç değişmiyor ise mutlaka bir uzmana başvurarak yardım almalısınız.

Viessmann Kombi Fod Arıza Kodları

Viessmann marka kombinizde bir sorun veya arıza meydana gelirse, arızayı tespit edebilmeniz için ön panelde genellikle viessmann kombi arıza kodları görülür. Bu kodlar kombinin kendisine ait sorunlara özgü farklı sayılar ve harfler olarak görüntülendiklerinden kafa karıştırıcı olabilirler. Bursay Mühendislik olarak sizlere olabildiğince fazla bilgiyle yardım edebildiğimizden emin olmak istiyoruz. Bu nedenle aşağıda yer alan link sayesinde kolayca viessmann kombi arıza kodları hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yeni nesil Viessmann kombilerde arızalar ve hatalar nadir görülen durumlardır. Ancak teknoloji ile üretilen her cihazda olduğu gibi bu ürünlerde arıza gösterebilir. Kombiniz bir arıza gösteriyorsa bakım ve onarım işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kombi arızalarının ne kadar sinir bozucu olduğunu ve sizi zor durumda bıraktığını biliyoruz. Bu nedenle sorun ne olursa olsun size yardımcı olmak için her zaman buradayız. 

Popüler Yazılar

doğalgaz tasarrufu

Doğalgaz Tasarrufu Yapmak İçin Yöntemler

Doğal gaz faturaları, özellikle kış aylarında aile bütçelerinin en yüksek gider kalemlerinden biri hâline gelir. Genel durum böyleyken doğal gaza gelen zamlar,

ısı yalıtımı

Bina Isı Yalıtımı Nedir?

Ortamın ideal ısıda olması, sağlıklı ve huzurlu yaşam alanları için ilk şarttır. Dışarıdaki hava şartlarının iç mekânlara yansıması, odaların kısa sürede soğumasına

klima santrali

Klima Santrali Nedir ?

Herhangi bir ortamda bulunan klimayı düşünün. Bu cihazlar, hava üfleyerek soğutma ya da ısıtma işlevini yerine getirir. Fakat bildiğiniz gibi bu hava,